healblog

Як вибрати форму бороди відповідно до обличчя

Як вибрати форму бороди відповідно до обличчя

Як тільки ви вирішили, що бороді на вашому обличчі – бути, виникає питання: якій же бороді надати перевагу. І тут головне – враховувати форму і тип обличчя. Так само, як одна зачіска не підійде всім, не існує універсальної форми бороди. Відомий лондонський барбершоп надав інформацію, як же вибрати ваш стиль рослинності на обличчі. Але для початку уважно подивіться в дзеркало і скористайтеся порадами нижче, щоб визначити вашу форму обличчя.

Яка у мене форма обличчя?

Це нескладно визначити. Для початку озбройтеся гнучким сантиметром (кравецьким) і проведіть наступні вимірювання.

 1. Чоло: відміряйте відстань між верхньою точкою однієї брови і верхньою точкою другої брови.
 2. Вилиці: відстань між самими найбільш виступаючими частинами щік під очами.
 3. Лінія підборіддя: відстань між кінчиком підборіддя (знизу) і верхньою крайньою точкою щелепи (під вухом). Помножте це число на два.
 4. Довжина обличчя: від середини волосистої лінії зверху лоба до кінчика підборіддя.

Як тільки ви виміряли ці відстані, визначте, який з чотирьох показників найдовший. Також порівняйте ці показники між собою, орієнтуючись на інформацію нижче, щоб визначити тип обличчя:

 • Овальне. «Довжина обличчя» більша, ніж відстань між вилицями, а «чоло» більше «лінії підборіддя». Форма підборіддя швидше кругла, аніж гостра.
 • Прямокутне. «Довжина обличчя» – найбільший показник. «Чоло», «вилиці» і «щелепна лінія» – однакові.
 • Трикутне. «Щелепна лінія» більше «вилиць», які в свою чергу більше «чола».
 • Кругле. «Довжина обличчя» і «вилиці» однакові. Вони більше, ніж «лоб» і «лінія підборіддя», які також однакові. Форма підборіддя дуже м’яка і слабо окреслена.
 • Серцеподібне. «Чоло» більше, ніж «вилиці» і «лінія підборіддя». Підборіддя окреслене, гостре.
 • Квадратне. Всі вимірювання приблизно однакові. Лінія підборіддя швидше гостра, аніж округла.
 • Ромбоподібне. «Довжина обличчя» – найбільша. Далі у порядку від більшого до меншого: «вилиці», «лоб», «лінія підборіддя» найменша.

Отже, форму обличчя визначили успішно – переходимо безпосередньо до вибору.

Овальне обличчя

Як вибрати форму бороди овальне обличчяЯкщо ви впізнали себе в цій формі, можете розслабитися: вам підібрати бороду буде найлегше. З овальною формою обличчя ви зможете носити різні види бороди, які іншим не підійдуть. Така велика різноманітність пояснюється тим, що у вашому обличчі гармонійно присутні одночасно «круглі» і «квадратні» риси, а отже, немає потреби щось вигадувати, щоб підтримати баланс. Все, що вам потрібно – це доглядати за бородою і підтримувати її здоровий і охайний стан.

«Борода, яка вам підійде: знизу підстрижена по прямій лінії, чітко окреслені лінії на щоках, коротка з боків», – пояснює Джо Міллз з барбершопа «Joe & Co Barbers», що в Лондоні. Такий стиль комбінує масивність «повної» бороди з точністю і визначеністю завдяки виголеним щокам.

Прямокутне обличчя

Як вибрати форму бороди прямокутне обличчяЙого не потрібно візуально подовжувати. Не бажано відпускати бороду «у вільне плавання», щоб побачити, як далеко вона може відрости.

«Прямокутне обличчя можна назвати довгим. Тобто, відрощувати довгу бороду, загострену або трикутну на підборідді – не кращий варіант», – говорить Лілібелл Луїс з «Pall Mall Barbers». «Більш щільна рослинність на щоках створити ілюзію ширшої щелепи і відверне непотрібну увагу від подовженої форми обличчя».

Не варто подовжувати і без того довге обличчя, тому краще зробити акцент на «ширині», заростити щоки. Можливо, вам підійдуть бакенбарди – спробуйте.

Трикутне обличчяЗ такою формою обличчя (яка протилежна серцеподібній) метою є відвернути увагу від виступаючого підборіддя. І найпростіший спосіб цього добитися – крім бороди носити вуса. Колись це була характерна риса силачів Вікторіанської епохи, а зараз це дійсно хороший спосіб перенести центр уваги вище по лініях обличчя.

З таким «гібридним» стилем уникайте занадто рясної рослинності на щоках, щоб не робити лінію щелепи занадто широкою. «Не зарощуючи щоки, ви можете залишити баки з боків обличчя. Не варто робити велику довжину на підборідді, краще постригти її по прямій лінії », – радить Міллз.

Кругле обличчя

Як вибрати форму бороди кругле обличчяНеохайна, розпатлана і довга борода перетворить вашу голову на м’яч для боулінгу. Щоб цього не сталося, потрібно зробити акцент на кутах.

«Кругле обличчя буде виглядати виграшно з бородою трикутної форми», – радить Луїс. «Зробіть вибір на користь бороди, яка коротша на щоках і довша на підборідді».

Наприклад, цапина борідка – разом зі щетиною – створить враження більш довгого і окресленого підборіддя. Це також дасть можливість задумливо погладжувати бороду на ділових зустрічах.

Серцеподібне обличчя

Як вибрати форму бороди серцеподібне обличчяНіхто з чоловіків не захоче почути характеристику: «У нього слабке підборіддя». На щастя, для людей з таким типом є можливість зробити підборіддя більш вольовим за допомогою волосяного покриву.

При цьому вам не доведеться витрачатися на олії, гребінці та кліпси. «Це, скоріше, маленьке обличчя, і пишна довга борода тільки ще більше зменшить його», – попереджає Луїс. Замість «великої» бороди зробіть вибір на користь акуратної щетини, додавши трохи довжини на підборідді і вусах. Це зробить ваш зовнішній вигляд мужнім, не перевантажуючи природну форму черепа.

Квадратне обличчя

Як вибрати форму бороди квадратне обличчяВольове квадратне підборіддя підштовхує багатьох хлопців прикрасити його густою бородою. Однак, є певні обмеження, коли ви хочете перетворити триденну щетину в щось більш суттєве.

Ви ж не хочете відростити бороду, яка збільшить і без того великі пропорції вашої голови і перетворить вас на Джонні Браво? «Квадратна борода з гострими лініями і прямими кутами не підійде широкому підборіддю», – говорить Луїс. «Щоб доповнити цей тип обличчя, зробіть область підборіддя округлою або трикутною».

Візуальне подовження підборіддя за допомогою цапиної борідки допоможе пом’якшити широкі кістки щелепи і виділити точені вилиці. Також акцент зміститися на інші риси обличчя, наприклад, привабливі блакитні очі.

Ромбоподібне обличчя

Як вибрати форму бороди ромбоподібне обличчяНайширше в вилицях, з вузькими чолом і лінією підборіддя, які практично однакові. Виходячи з цього, метою стане відростити невелику довжину на підборідді і відвести увагу від щік. В ідеалі, краще надати квадратну форму бороди біля підборіддя, щоб створити вигляд більш збалансованого будови кісток.

«Уважно поставтеся до довжини», – радить Міллз. «Я б не радив відрощувати велику довжину: все занадто виділене, скоріше, підкреслить цю форму обличчя. Можна візуально розширити щоки і лінію підборіддя, щоб зробити нижню частину обличчя більш «квадратною». Цьому ж сприятимуть легкі вусики.

Джерело: http://www.fashionbeans.com/2017/right-beard-for-your-face-shape/

Оставить комментарий

avatar